Alesso – „Remedy“

Written by on September 28, 2018

Alessandro Lindlblad е шеветски диџеј, продуценти и музичар, кој на сцената е познат под името Alesso. Зад себе има голем број успешни соработки со музичари како Tove Lo, Theo Hutchcraft, Ryan Tedder, Hailee Steinfeld, Calvin Harris, Usher, David Guetta и Sebastian Ingrosso. Настапувал и на голем број музички фестивали меѓу кои и престижните Coachella, Electric Daisy Carnival, Creamfields и Tomorrowland. Како денешен SUPERPLAY на Супер радио ја носиме траката која е единствен сингл кој го има издадено оваа година: Alesso – „Remedy“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background