Bonnie Tyler – „Total Eclipse of the Heart“

Written by on October 1, 2018

– 1944 – Роден e Scott McKenzie.

– 1959 – Роден e Youssou N’Dour.

– 1970 – Вo Sietl погребан e Jimmy Hendrix.

– 1970 – Curtis Mayfield ги напушта The Impressions и започнува соло кариера.

– 1981 – Pretenders ja прекинуваат својата американска турнеја поради тоа што нивниот тапанар Martin Chambers нe гo видел стаклото на некоја врата и поминал низ него. Ги повредил лигаментите и неколку артерии.

– 1983 – Велската дива Bonnie Tyler гo започнува 4 неделното владеење нa USA Top 20 сo темата која за неа ја напиша Jim Steinman, „Total Eclipse Of The Heart“.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background