Silk City, Dua Lipa – „Electricity“

Written by on October 3, 2018

Помина речиси една година откако Dua Lipa доминираше на радио станиците со „New Rules“ и стана најстримуваниот женски артист од Британија. Сега има нова трака на која соработува со Silk City, Mark Ronson и Diplo, а за која што слободно може да се каже дека е една од најдобрите соработки кои овој период се појавија во етерот. Насловот на темата е „Electricity“ и таа е траката која денес на Супер радио ќе ја вртиме како SUPERPLAY: Silk City, Dua Lipa ft. Diplo, Mark Ronson – „Electricity“

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background