Sia – „Step By Step“

Written by on October 8, 2018

Можеби помина подолго време откако Sia има издадено сингл, но не и долго време за повторно да има хит. Новото музичко парче е трака која е специјално направена за музичката платформа на Amazon и е насловена како „Step By Step“. За побликата е достапна веќе од 21 септември, а на Супер радио денес ние ја вртиме како SUPERPLAY: Sia – „Step By Step“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background