Rita Ora – „Let Me Love You“

Written by on October 10, 2018

На 23-ти ноември Rita Ora ќе ги издаде вториот студиски албум чие име е Phoenix. Како негова најавава деновиве станува актуелна со синглот „Let Me Love You“ за кој има издадено и видео запис, кој за само десетина дена има речиси 25 милиони прегледи. Тоа е траката која денес на Супер радио ја вртиме како SUPERPLAY: Rita Ora – „Let Me Love You“

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background