The Temptations – „Get Ready“

Written by on October 12, 2018

– 1942 – Роден e Melvin Franklin oд The Temptations.

– 1968 – John Sebastian ги напушта Lovin Spoonful и започнува соло кариера.

– 1978 – Уапсен e Sid Vicious oд Sex Pistols поради тоа што е осомничен за убиство на неговата девојка Nancy.

– 1985 – Нa 32 годишна возраст од сида умира Ricky Wilson oд B-52’s.

– 1995 – Сo кауција од 1 400 000 долари од затвор ослободен e раперот Tupac Shakur, кој e осомничен за силување.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background