08.02.2018 – Super Play на Супер радио: Muttonheads feat Vita Levina – Sunday

Written by on February 8, 2018

Jérôme Tissot, подобро познат на сцената како Muttonheads е претставник на постарата генерација на dj-и и продуцнети од француската електронска сцена. На неговиот house ритам критичарите ќе речат му дава типичен француски шмек- извонредно знае да го искомбинира со funk и italo disco звук. Вокалите за својата нова трака и ги довери на парижанката Vita Levina . Темата „Sunday“ ја имаме како денешен SUPERPLAY на Супер радио.
Се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background