10.02.2018 – Super Play на Супер радио: Billie Eilish – Copycat (Sofi Tukker Remix)

Written by on February 10, 2018

„Copycat“ e четвртиот сингл на американката Billie Eilish чија кариера започнува во 2015-тата кога го издава синглот „Ocean Eyes“, а кој помнува вирално на Spotify (заклучно со февруари оваа година има преку 35 милиони прегледи). Како денешен SUPERPLAY на Супер радио ви ја нудиме верзијата на „Copycat“ која е дело на популарното њујоршко дуо Sofi Tukker.

Се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background