Kylie Minogue – Dancing

Новата трака на Kylie Minogue е нешто сосема вообичаено за неа – electro dance звук, кој овојпат преминува во country pop, но се забележуваат и влијанија на електронската и електропоп сцената. Таа е водечкиот сингл од албумот „Golden“ кој треба да се појави во продажба на 6 април 2018. Критичарите за неа ќе речат дека […]

12.02.2018 – Super Play на Супер радио: Taylor Swift – End Game ft. Ed Sheeran, Future

„End Game“ е трака која е дел од шестиот студиски албум „Reputation“ на Taylor Swift. На неа соработува со нејзиниот многу близок пријател Ed Sheeran и американскиот рапер Future. Критиката ќе рече дека станува збор за трака која е збир на rap и R&B звуците од 2017-тата и која веројатно ќе биде и најуспешна песна […]

10.02.2018 – Super Play на Супер радио: Billie Eilish – Copycat (Sofi Tukker Remix)

„Copycat“ e четвртиот сингл на американката Billie Eilish чија кариера започнува во 2015-тата кога го издава синглот „Ocean Eyes“, а кој помнува вирално на Spotify (заклучно со февруари оваа година има преку 35 милиони прегледи). Како денешен SUPERPLAY на Супер радио ви ја нудиме верзијата на „Copycat“ која е дело на популарното њујоршко дуо Sofi […]

09.02.2018 – Super Play на Супер радио: FIJIN – Falling down feat Chris Burke

Victor Fomin е руски музичар и dj чие сценско име е FIJIN. Започнува да креира музика под влијание на бендови како „Air“ и „Duft Punk“, а на свои 17 години го потпишнува својот прв договор. Во 2016-тата го издава првиот сингл „Spot of Light“, по што заминува на турнеја и во исто време ги подготвува […]

08.02.2018 – Super Play на Супер радио: Muttonheads feat Vita Levina – Sunday

Jérôme Tissot, подобро познат на сцената како Muttonheads е претставник на постарата генерација на dj-и и продуцнети од француската електронска сцена. На неговиот house ритам критичарите ќе речат му дава типичен француски шмек- извонредно знае да го искомбинира со funk и italo disco звук. Вокалите за својата нова трака и ги довери на парижанката Vita […]