Sean Paul, David Guetta – Mad Love ft. Becky G

Јуни минатата година Sean Paul зборува за нова трака која ќе се вика „Mad Love“ и која ќе биде соработка со Shakira. Но наместо Shakira, соработката со David Gueta ја надополнува со 21-годишната Becky G и ја објавува како водечки сингл од неговиот седми студиски албум. Оваа трака ви ја носиме денес како SUPERPLAY на […]

The Aces – Volcanic Love

The Aces имаат нова трака со наслов „Volcanic Love“ со која го најавуваат нивниот деби албум „When My Heart Felt Volcanic“. Таа е третиот сингл од албумот кој треба да се појави на 6-ти април. Претходно со „Stuck“ се најдоа и на американската алтернативна листа на песни, а како ќе помине оваа нова трака останува […]

Bonnie McKee – Sleepwalker

35 годишната амриканка Bonnie McKee станува позната благодарение на нејзините соработки со Katy Perry во создавањето на траките како „California Gurls“, „Teenage Dream“, „Wide Awake“ и „Roar“. Има соработувано и со Cher, Christina Aguilera, Kelly Clarkson и Adam Lambert. Првиот, и за сега едниствен, албум го издава 2004-та, а на светската музичка сцена се враќа […]

Aloe Blacc – My Story

Во моментов Aloe Black на светските музички листи е популарен со „My Story“- трака која доаѓа од документраниот филм кој зборува за американската музичка сцена „America’s Musical Journey“. Во исчекување на неговиот нов сингл „Brooklyn in the Summer“ кој треба да се појави некаде во април, а со кој и официјално ќе го најави неговиот […]

Kadebostany – Save Me

Kadebostany е бенд од Женева, формаран во 2008-мата година. Во 2011-та го издаваат нивниот прв студиски албум „Songs From Kadebostany“, a 2014-та ја имаат првата меѓународна турнеа, кога одржуваат концерти во Швајцарија, Австрија, Канада, Франција, Германија, Грција, Турција, Чешка и Словачка. Нивниот нов албум се вика “Monumental”и токму од него како SUPERPLAY на Супер радио […]

Disciples – “48HRS“

Уште од нивното појавување на музичката сцена, некаде во 2015 година, членовите на британското трио Disciples полека, но сигурно стануваат мега популарни во музичкиот свет. Зад себе веќе имаат одлични песни наменет за dance подиумите ширум светот, хитови како „They Don’t Know“, „How Deep Is Your Love“ и минатогодишната „On My Mind“. Disciples, односно Nathan […]

Serge Legran – Touch The Sky

Ден пред викенд како хит на денот ви носиме трaка на продуцентот од Донецк, Украина. Станува збор за човекот кој ги негува Nu Disco, Deep House и Future House стиловите, а кој е мошне популарен во тој дел од земјината топка. Издава за музичката куќа Superlative, a неговата нова трака ја предлагаме како SUPER PLAY […]

Chromeo – Bedroom Calling (feat. The-Dream)

Funk дуото Chromeo има нова соработка и тоа со Terius Youngdell Nash познат како The-Dream, или дечкото кој беше дел од тимот кој стои зад траките како „Umbrella“ на Rihanna, „Single Ladies“ на Beyonce, но и уште многу други. Како денешен SUPER PLAY на Супер радио ви ја носиме: Chromeo feat. The-Dram „Bedroom Calling“. Се […]

Kiesza feat. Chris Malinchak – Mother

Продуцентот од Њујорк Chris Malinchak и канаѓанката Kiesza имаат нова трака. Во мистериозна атмосфера, како што ќе речат критичарите, темата „Mother“ е нешто што и може да се очекува од оваа соработка, вокалот на Kiesza совршено се „лепи“ на траката, што му дава и дополнителни чувства на темата. Токму неа ви ја носиме како SUPER […]

Tracey Thorn – Queen

Постарите генерации сигурно се сеќаваат на британското музичко дуо формирано во 1982-рата – Everything But The Girl, составено од брачниот пар Tracey Thorn и Ben Watt. Дуото официјално престанува да постои со почетокот на новиот милениум, од кога Tracey работи на нејзината соло кариера (иако таа има издaдено и соло албум и за време на […]