Lucas & Steve feat. Brandy – „I Could Be Wrong“

После неколкуте хитови и настапи на најпознатите фестивали ширум светот, холандското дуо Lucas & Steve го издаваат еден од нивните најветувачки синглови. Во соработка со американецот Brandy издаваат трака која сигурно ќе се најде меѓу летните хитови. Токму оваа тема оваа недела ја имаме како хите на неделата на Супер радио: Lucas & Steve feat. […]

Clean Bandit feat. Demi Lovato – „Solo“

„Solo“ е наслов на новта трака на британскиот електро бенд Clean Bandit, на кој вокалите ги позјамува американката Demi Lovato. Критичарите ќе речат дека станува збор за вистински летен хит, но и дека на моменти потсеќа на „Anywhere“ на Rita Ora. Овваа недела хит на неделата на Супер радио: Clean Bandit feat. Demi Lovato – […]

Lenny Kravitz – „It’s Enough“

На 7-ми септември Lenny Kravitz ќе го издаде 11-тиот студиски албум во кариерата, со наслов „Raise Vibration“. Албумот го најавува преку синглот „It’s Enough“ за кој издава и видео за кое ќе рече дека „Луѓето се будат. Доволно беше од расизам. Доволно беа војни!“. Токму оваа тема во текот на оваа недела ќе ја вртиме […]

Anne-Marie – „2002“

„Speak Your Mind“ е насловот на деби албумот на британката Anne-Marie, кој е сниман во периодот 2015-2017. Официјално издаден е на 27 април оваа година. На само една недела до издавањето на албумот го објавува шестиот сингл од овој албум насловен како „2002“. Tој е заедничко дело со Steve Mac, Ed Sheeran, Julia Michaels и […]

Armin van Buuren feat. James Newman – „Therapy“

Armin van Buuren, еден од најпознатите диџеи, продуценти и ремиксери на денешницата, се чини не застанува со издавањето хитови. Само оваа година објави две соработки. Првата со Conrad Sewell за „Sex, Love & Water“, втората со Shapov за темата „The Last Dancer “, а веќе ја објавува и неговата трета трака. Станува збор за соработка […]

Ariana Grande – „No Tears Left To Cry“

Познатата Ariana Grande го најавува нејзиниот четврти студиски албум во карирата. Водечкиот сингл од овој албум „No Tears Left To Cry“ го објавува на 20 парил 2018. На светската музичка сцена беше „пречекан“ со воодушевување, така што за многу кратко време успеа да се искачи на првата позиција во Австралија, Грција, Ирска и Норвешка, но […]

Claptone – „Under The Moon“ feat. Nathan Nicholson

“Under the moon“ е најновиот сингл од четвртиот албум во најава на Claptone. Вообичаено за неговиот стил и оваа трака изобилува со прекрасни пијано линии спакувани во еден одличен deep house „грув“. Светлината на денот ја гледа благодарение на соработката со Nathan Nicholson кој ги „позајмува“ вокалите за оваа тема. Ова е нивна втора соработка, […]

Merk & Kremont – Hands Up (feat. DNCE)

Federico Mercuri и Giordano Cremona се италијански продуценти кои во светот на музикaта се познати едноставно како дуото Merk & Kremont. Функционираат од 2011-тата година, а во последниве години се едни од најуспешните продуценти на EDM сцената. Штотуку настапија на Ultra Festival во Мајами, а на радио станиците ширум светот се популарни со соработката со […]

Kylie Minogue – Stop Me from Falling

Со издавањето на албум на 6-ти април со наслов „Golden“ таа зад се бе има четиринаесет студиски остварувања. Нејзиното име е, погодувате, Kylie Minogue. Како најава за албумот таа ја објавува траката „Stop Me from Falling“. Некои од критичарите ќе речат дека звучи како „Miley Cyrus во кантри стил (повторно)“, но како и да е […]

26.03.-02.04.2018 – John Newman – Fire In Me

По издавањето на платинумскиот деби албум „Revolve“ во 2015-тата, John Newman зема заслужена пауза за да ги „наполни батериите“, но и да реши здравствен проблем. Сега се враќа на голема врата. Хит мејкерот кој го знаеме по хитовите „Feel The Love“, „Love Me Again“ и „Blame“ го објавува неговиот нов сингл „Fire In Me“. Очигледно […]