The Chainsmokers feat. Emily Warren – „Side Effects“

Американските диџеи и продуценти Alex Pall и Andrew Taggart, на сцената познати како Chainsmokers објавија уште една трака од нивната последна (трета) extended play-ка насловена како „Side Effects“. Вокалите се на нивниот долгогодишпен текстописец, 25 годинишната Emilly Waren и тоа е траката која денес ја вртиме како SUPERPLAY на Супер радио: The Chainsmokers feat. Emily […]

MØ + Diplo – „Sun In Our Eyes“

Данската пеачка MØ ја продолжува соработката со Diplo преку еден „носталгичен“ сингл со кој MØ го најавува вториот албум во нејзината кариера „Forever Neverland“, кој на пазарот ќе се најде на 19-ти октомври. „Sun In Our Eyes“ е трака која се навраќа на изминатите лета и спомените од нив и токму неа на Супер радио […]

Steve Aoki feat. Ina Wroldsen – „Lie To Me“

Steve Aoki има трака чиј groove вистински ќе го засакате – одличен електро звук со неверојатен бас и лесна поп мелодија. Се вика „Lie To Me“, а за неа вокалите ги „позајмува“ норвежанката со моќен глас Ina Wroldsen, девојката која ја знаеме од „How Deep Is Your Love“ на Calvin Harris. Денес на Супер радио […]

Meghan Trainor – „Treat Myself“

После „No Excuses“, „Let You Be Right“, „All The Ways“ и „Can’t Dance“ Meghan Trainor го најавува третиот студиски албум кој на пазарот треба да се појави на 31-ви август. Тоа е и насловната нумера од него („Treat Myself“) и е официјалната тема за кампањата на Target насловена како „Back To School“. На првиот работен […]

Swanky Tunes & LP – „Day By Day“

Руското иновативно музичко трио познати како Swanky Tunes по издавањето на синглот „Fix Me“ не запираат со изненадувањата за нивните обожаватели. По успешните настапи на Tomorrowland, Sensation White, Ultra Music Festival, Global Gathering, Electric Daisy Carnival објавуваат трака која е соработка со амриканката LP насловена како „Day By Day“. Токму неа на ден пред викенд […]

Capital Cities – „Venus & River“

Capital Cities е американско поп дуо од Лос Анџелес, Калифорнија, а се формирани во 2010-тата година. Веќе во 2011-тата благодарение на темата „Safe and Sound“ го добиваат и првиот сингл кој се пласира помеѓу најдобрите 10 во САД. 2013-тата го објавуваат првиот студиски албум „In a Tidal Wave of Mystery“, а 5 години подоцна на […]

ZAYN – „Sour Diesel“

Британецот Zayn Malik, кој на музичката сцена е позната едноставно како Zayn, го објави третиот сингл за оваа година како најава за неговиот втор студиски албум. После „Let Me“ и „Entertainer“ низ радио станиците ширум светот почнува да се врти „Sour Diesel“. Токму оваа тема на поранешниот член на бендот One Direction на Супер радио […]

Imagine Dragons – „Natural“

„Natural“ е трака на американскиот бенд Imagine Dragon, која е и официјална химна на американската колеџ рагби лига за оваа година. Ова е втор пат тие да ја имаат „заштитната тема“ за оваа лига, откако претходно во 2015-тата лигата ја имаше избрано „Roots“. Станува збор за одлична експлозивна тема, со инспирирачки текст и денес на […]

Boy George & Culture Club – „Let Somebody Love You“.

После долги дваесет години Boy George и Culture Club издаваат нов материјал, како најава за нов албум (Life) кој на пазарот треба да се појави на 26-ти октомври 2018. „Let’s Somebody Love You“ е насловот на новата трака, спакувана во еден одличен летен реге ритам. Новиот материјал е најава и за светската турнеа на која […]

Sergio T & Chris Karr feat Jasmine Knight – „Domino“

На последниот ден од оваа работна недела „подиумот на радио“ ќе го загреваме со соработката меѓу енергичните Chris Carr и Sergio T и извонредниот вокал на Jasmine Knight. Парчето музика со кои целат низ топ листите ширум светот се вика „Domino“ и токму оваа трака денес ќе ја вртиме како SUPERPLAY на Супер радио: Sergio […]