John Newman годинава со концерт во Скопје

Лондон/Скопје, 1. февруари 2016 – Од Авалон Продукција најавуваат дека во текот на оваа година, во Скопје концерт ќе одржи светски познатиот музичар John Newman. Деталите за концертот од Авалон Продукција ќе ги објават наскоро. John William Peter Newman е роден 1990 година. Најпознат негов сингл е темата “Love Me Again”, која во 2013-та година […]

Димитри Вегас & Лајк Мајк на Егзит Денс Арена

Нови Сад, 28. јануари 2016  – Најбараното светско диџеј-дуо и првопласираните на престижната DJ Mag листа Dimitri Vegas & Like Mike, најавија вистински спектакл на Егзит Денс Арена и го потврдија својот настап на 7-ми јули, четврток. Белгиските браќа со грчко потекло Dimitri & Michael Thivaios се познати и како домаќини на славниот Tomorrowland фестивал […]

Концерт на Parussion group во Скопје

Скопје, 26. јануари 2016 – Под наслов PARUSSION KAVALIUS 2016, на 10-ти февруари во Скопје концерт ќе одржи Parussion group. Ќе биде извeден матeријал подготвeн изминатиот пeриод, а на концертот ќе следи и потсeтувањe на врeмeнскиот матeријал на Парушeв, кој го сочинуваат eтно композициитe Фолки Функи, Елтeра, Лулка, Карпа, Сонцe и други. Во продолжeниe на […]

Светски популарниот мјузикл „Мама Миа!“ во март премиерно во Скопје

Скопје, 20. јануари 2016 (Супер Радио) – Светски популарниот и најуспешен современ мјузикл „Мама Миа!“ наскоро за прв пат ќе биде прикажан пред македонската публика и тоа во изведба на единствениот специјализиран музички театар во регионов, реномираниот белградски „Позориште на Теразијама“. Мјузиклот „Мама Миа“ е еден од најпознатите наслови на џубокс мјузикл жанрот, на кој […]

Ели Гоулдинг на отворањето на ЕГЗИТ на 7ми јули

Нови Сад, 19. јануари 2016 (Супер Радио) – Ellie Goulding конечно доаѓа на овие простори и на 7ми јули ќе настапи на свеченото отворање на овогодишниот ЕГЗИТ (Exit) фестивал. Со над 17 престижни награди, мултиплатинести тиражи и три милијарди „јутјуб“ прегледувања, 29-годишната пејачка важи за една од најпопуларните женски изведувачи на денешницата покрај Taylor Swift, […]

Ремикс на ДЈ Regie Rules на темата „Dear New York“ на Firebeatz

Охрид, 14. јануари 2016 (Супер Радио) – Охридскиот продуцент и ДЈ Regie Rules, по ремиксот на македонската песна „Излегу да се рашета“ од Љубојна и Исмаил Луманоски, направи нов ремикс, овој пат на клубска тема на Firebeatz. Ремиксот е за темата „Dear New York“. Со својот ремикс охридскиот продуцент и ДЈ Regie Rules учествува на […]

Уште четири дена до концертот на „Нокаут“ во Скопје

Скопје, 21. декември 2015 – Уште четири дена до концертот на групата „Нокаут“, закажан за 24-ти декември во арената „Борис Трајковски“ во Скопје. – Подготовките течат со полна пареа. Бендот секојдневно го вежба репертоарот, организаторите од Горила Продукција се грижат се да биде под конец, Синиша Ефтимов и е посветен на режијата, а Ирина Тошева […]

Дуото Shine со хуманитарна свирка во Битола

Охрид/Битола, 17. декември 2015 – Настапите на успешното охридско – кочанско рок дуо Shine продолжуваат максимално во пресрет на празниците. Вечерва Дамјан Пејчиноски и Јордан Манов, кои го сочинуваат дуото Shine, ќе настапат во клубот „Хаузбар“ во Битола. Освен забавата акцент ќе биде ставен на прибирање што е можно поголем број на средства за младиот […]

Вечерва започнува Таксират Фестивал

Скопје, 7. декември 2015 – Таксират фестивал ги пречекува посетителите на одржувањето на главната вечер од годинашната програма со која во Метрополис Арена и официјално ќе биде затворено 17. издание на фестивалот. Задолжени за 17. Таксират да остане запаметен како неповторливо позитивно доживување од нашето градско несекојдневие се шест исклучително квалитетни изведувачи кои на фестивалот […]

Четкар аранжер на заеднички сингл на Боб Синклар и Димитри Фром Париз

Скопје/Охрид, 3. декември 2015 – Покрај информацијата која деновиве ја пренесе Супер радио за престојниот концерт на Четкар во Скопје, уште една новина е поврзана со овој музичар. Неодамна на светскиот музички пазар се промовираше заедничкиот сингл ‘Love is the Answer’ на светски прочуените француски дј-и и продуценти Боб Синклар и Димитри Фром Париз, со […]