Четкар аранжер на заеднички сингл на Боб Синклар и Димитри Фром Париз

Скопје/Охрид, 3. декември 2015 – Покрај информацијата која деновиве ја пренесе Супер радио за престојниот концерт на Четкар во Скопје, уште една новина е поврзана со овој музичар. Неодамна на светскиот музички пазар се промовираше заедничкиот сингл ‘Love is the Answer’ на светски прочуените француски дј-и и продуценти Боб Синклар и Димитри Фром Париз, со […]

Следен настап на Емин Џијан и Дерик Меј во Мелбурн

Скопје/Мелбурн, 2. декември 2015 – Френетични аплаузи и овации на отворена сцена се впечатоците на оние кои присуствуваа на концертот, кој го организираше македонската продуцентска куќа „Излет мјузик“ во Ница, Франција, а на кој нашиот музички гениј Емин Џијан, настапи заедно со детроитскиот диџеј Дерик Меј, во концертната сала, Акрополис. Настапија во рамките на фестивалот за […]

Четврто издание на Skopje Body Mind and Spirit Festival

Скопје, 20. ноември 2015 (ИНПРЕС) – Фестивалот за здравје и уметност на живеењето Skopje Body Mind and Spirit го доживува своето четврто издание. Овогодинешниот фестивал со својата целодневна програма ќе се одржи утре во City Hall со почеток од 12 часот, а ќе трае сè до 00.00 часот. Следејќи ја веќе четиригодишната традиција, и оваа […]

Супер радио повторно меѓу најслушаните радио станици во државата

Охрид, 4. мај 2015 (СУПЕР РАДИО) – Со просечен дневен опфат од 4,4% кај слушателската публика, Супер радио останува во самиот врв на слушаноста помеѓу локалните радио станици во Република Македонија. На прагот на 23-та година од постоењето, Супер радио останува еден од водечките медиуми во западниот дел од државава, со комплетна забавна, информативна и […]