Bon Jovi – Livin’ On A Prayer

Written by on 2 март 2020

– 1824 – Роден e композиторот Bedrich Friedrich Smetana.

– 1942 – Роден e Lou Reed oд Velvet Underground.

– 1943 – Роден e еден од најпознатите jazz гитаристи George Benson.

– 1956 – Роден e Mark Evans oд AC/DC.

– 1962 – Роден e Jon Bon Jovi.

– 1964 – Beatles ja издаваат „Twist And Shout“.

– 1967 – The Supremes ja снимаат „Reflections“.

– 1975 – Linda McCartney e уапсен поради поседување марихуана.


Super radio Ohrid – Live

Current track

Title

Artist