SuperFresh

Page: 10

Dj Antonio е еден од најпознатите руски диџеи и продуценти чие постојано место на живеење е Санк Петербурк, каде и работи како радио диџеј. Познат е по ремиксите кои ги работи, но и по добрите клубски забави кои ги прави низ цела Русија. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме неговата нова трака: Dj […]

Од познатиот британски диџеј, продуцент и ремиксер MJ Cole доаѓа нова соработка со францискиот диџеј Cedric Gervais и британката Freya Ridings позната по траката „Lost Without You“ од 2017-тата. Насловот на соработката е „Waking Up“, а станува збор за одлична летна трака која совршено се вклопува со плажа и зајдисонце. Денес на Супер радио како […]

По соработката на Jason Derulo со Lay and NCT 127 насловена како „Let’s Shut Up & Dance“, на радио етерот доаѓа ново музичко парче насловено како „Mamacita“ на кое соработува со порториканецот Faruko. Уште со објавувањето се позиционира на првата позиција на официјалната билбордова листа на дигитално продадени латино траки. Денес на Супер радио како […]

На 5-ти јули Ed Sheeran го објави петтиот сингл од неговиот четврти студиски албум „No.6 Collaborations Project“. Станува збор за одлична комбинација на рок и хард рок на која гостуваат одличните Chris Stapleton и Bruno Mars, а насловот е „BLOW“. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме токму неа: Ed Sheeran feat. Chris Stapleton […]

„Only Human“ е трака од петтиот студиски албум на Jonas Brothers „Happiness Begins“, кој го издадоа на 7-ми јуни, а е објавена како трет сингл од овој албум. Критичарите ќе речат дека станува збор за „одлична тема зачинета со вистински летен реге ритам“. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме токму неа: Jonas Brothers […]

Британката Ellie Goulding на 26-ти јуни објави нова трака на која соработува со американскиот рапер Juice WRLD, а која е насловена како „Hate Me“. Billboard магазинот ќе напише дека станува збор за „одлична антиљубовна химна, што е новина во музиката на Goulding“. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја имаме: Ellie Goulding & Juice WRLD […]

Поп ѕвездата Pia Mia објави нова трака на која соработува со раперот Theron Theron. Песната го носи насловот „Crybaby“, а е дело на The Futuristics (Camila Cabello и Halsey) и е второто музичко парче кое го издава оваа година, по две годишната пауза која ја направи. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме токму […]

Од четвртиот студиски албум на британецот Ed Sheeran насловен како „No.6 Collaborations Project“ денес на радио ја вртиме соработката со познатиот американски изведувач Khalid. Станува збор за траката насловена како „Beautiful People“ во која се зборува колку е важно човекот да се остане со свое јас, а не да се претвори во еден од „оние […]


Super radio Ohrid – Live

Current track

Title

Artist