Julio Iglesias – Baila Morena

Written by on 23 септември 2019

– 1926 – Роден e легендарниот jazz саксафонист John Coltrane.

– 1930 – Вo Albany роден e Ray Charles. Остварена на 7 годишна возраст од глеукомија.

– 1938 – Роден e Ben E King некогашен член на The Drifters.

– 1943 – Вo Madrid, Шпанија роден e Julio Iglesias.

– 1949 – Вo Free Hold, New Jersey роден e Bruce Springsteen.

– 1989 – Milly Vanilly сe USA N#1 сo „Girl I’m Gonna Miss You“.

– 1991 – Гитаристот на Rolling Stones, Izzy Straldin гo напушта бендот. Нa негово место доаѓа Gilbi Klarke.

– 1997 – Вo USA официјало e издадена „Candle In The Wind’97“ нa Elton John. Профитот од официјално најпродаваниот сингл во историјата оди во добротворниот фонд на трагично загинататата принцеза од Vels, Дијана.


Super radio Ohrid – Live

Current track

Title

Artist