Shakira & Anuel AA – Me Gusta

Written by on 5 февруари 2020

„Me Gusta“ е првиот сингл за оваа година на колумбијанката Shakira, на кој соработува со порториканскиот рапер Anuel AA. Објавен е на 13-ти јануари, а веќе на 4-ти февруари станува платинест во Јужна Америка. На синглот користени се семплови од песната „Sweat (A La La La La Long)“ на јамајканскиот реге бенд Inner Circle. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме токму неа: Shakira & Anuel AA – „Me Gusta“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super radio Ohrid – Live

Current track

Title

Artist