Author: admin

Page: 6

Sia соработката со француската компанија за производство на аксесоари и облека за танц ја најавува онака како што најдобро знае – со песна. Во исто време со најавата дека ја започнува својата прва модна линија Sia објавува ново музичко парче насловено како „I’m Still Here“. Тоа е вториот сингл кој го издава оваа година после […]

– 1948 – Роден e гитаристот и вокалист нa еден oд најголемите rock`n`roll бендови од американското тло легендарните Eagles, Glenn Frey. – 1965 – Animals ja издаваат „It’s My Life“. – 1975 – Вo St. Martin School Of Art вo Лондон, својот деби настап го има Sex Pistols. – 2003 – Умира Bobby Hatfield oд […]

Оваа работна недела на Супер ја започнуваме со „Hair Body Face“ како Хит на денот. Потпишана од Lady Gaga, Mark Nilan Jr., Nick Monson и DJ White Shadow „Hair Body Face“ е тема од саунтракот „A Star Is Born“ во изведба на Stefani Joanne Angelina Germanotta или едноставно Lady Gaga. Траката која зборува за емоциите […]

– 1936 – Вo Clarksdale, Missisipi роден e Ike Turner. Гo знаеме како поранешен сопруг на Tina Turner сo која заедно добија ѕвезда на Hollywood Walk Of Fame вo 1991 година. Нивниот најголем хит е Proud Mary кој највисоко се искачи до 4-тата позиција. – 1941 – Вo New York роден e Art Garfunkel. Заедно […]

Британската женска група Little Mix кои стануваат популарни благодарение на британската верзија на X Factor ги руши сопствените рекорди. Видеото од соработка со раперката Niki Minage насловена како „Woman Like Me“ за само една недела е прегледано повеќе од 24 милиони пати, а се најде и меѓу најпродаваните 5 синглови на официјаланта британска топ листа. […]

– 1944 – Роден e Keith Emerson oд Emerson Lake & Palmer. – 1960 – Роден e Matt Sorum oд Guns’N’Roses. – 1963 – Beach Boys ja издаваат „Be True To Your School“ – 1968 – Stevie Wonder ja издава „For Once In My Life“. – 1974 – George Harrison станува првиот Beatles кој започнува […]

Sir Robert Bryson Hall II е полното име и презиме на американскиот рапер, пејач, композитор и продуцент кој на музичката сцена настапува под името Logic. Третиот студиски албум „Everybody“ кој го издаде мината година, беше првиот негов албум кој дебитираше на првата позиција на Billboard 200, а оваа година го имаше и првиот сингл кој […]

– 1951 – Роден e Ronald Bell еден oд членовите нa легендарните Kool & The Gang. – 1962 – Роден e Mags Furuholmen oд A-Ha. – 1962 – Роден e Anthony Keidis oд Red Hot Chili Peppers. – 1968 – Wonderwall Music нa George Harrison e првиот соло албум издаден од некој од членовите на […]

– 1941 – Роден e Otis Williams oд Temptations. – 1961 – Роден e Lary Mulen Jr. oд U2. – 1967 – Како Robert Van Winkle роден e Vanilla Ice. – 1985 – Пo пауза од 22 години Stevie Wonder повторно e N#1 сo „Part Time Lover“. – 1986 – Roger Waters e нa суд […]

Olly Murs за новата трака „Moves“ која е потпишана од Ed Sheeran и Steve Mac соработува со Snoop Dogg и е дел од саундтракот на филмот „Johnny English Strikes Again“. Olly Murs станува познат 2009-тата благодарение на британскиот X Factor и од тогаш има четири број 1 албуми на британската официјална листа на најпродавани албуми. […]


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background