Вести

Page: 4

Охрид, 4. мај 2016 (Супер радио) – Се` има свој почеток. И пред тој да стаса до својот природен или предизвикан крај, почнува некаде, некој нов почеток. Сакајќи да иницирам такви, кои ќе трајат подолго од предвиденото или очекуваното, кои ќе бидат подобри од претходните, заедно со еден посветен тим ја почнав емисијата „Кавервил“. Ова […]

Охрид, 19. јули 2016 (Супер радио) – Со просечен дневен досег од 7,46% и неделен од 13,43% кај слушателите, Супер радио и во првиот квартал на 2016-та година останува водечка во својот регион и една од најпопуларните радио станици во Република Македонија. Податоците се објавени во официјалната анкета за досегот на радиостаниците и уделот на […]

Њујорк, 15. април 2016 (Супер радио) – Покрај официјалната објава на Авалон продукција за концертот на мегапопуларниот Enrique Iglesias во Скопје на 20-ти јуни, и официјално беше потврден и објавен скопскиот концерт и на неговиот веб сајт, како и на официјалните фан страни на социјалните мрежи. Интересно е што Enrique Iglesias токму на Фејсбук пред […]

Дојран, 6. април 2016 (ОХРИДПРЕС) – Позитивните впечатоци од последното издание на Д Фестивал повторно го добиваат својот интензитет како што се приближува времето за новото, шесто издание на единствениот open-air музички фестивал кај нас. За точно 100 дена од денес, Д Фестивал повторно ќе се одржува со тридневна програма, од 15-ти до 17-ти јули […]

Скопје, 4. април 2016 (Супер радио) – Утре започнува продажбата на билетите за годинeшното, петнаесетто по ред издание на OFF-Fest. Фестивалот, кој во организација на Скопскиот џез фестивал ќе се одржи од 27 до 30 мај, a ќе ги однесе слушателите на музичко патување низ пространствата на Африка, Северна и Јужна Америка и Европа. Цената […]

Охрид, 1. април 2015 (Супер радио) – Американскиот дј Џејсон Фалцоне, денес во охридското Супер радио, имаше едночасовен дј-ски сет. Слушателите можеа да го слушаат во живо неговиот сет на фрекфенцијата на 97 ФМ, или во живо преку интернет мрежата www.sauperradio.com.mk. Неговиот сет беше во рамките на последниот час од петочното издание на Супер радио […]

Скопје, 31. март 2016 (Супер радио) – Шпанската музичка ѕвезда Енрике Иглесијас, францускиот и светски популарен диџеј Давид Гета и британската група Продиџи, која важи за еден од најдобрите и највозбудливи бендови во светската музичка индустрија, ова лето ќе одржат концерти во Македонија во организација на Авалон продукција. Договорите се потпишани и, како што дознава […]

Скопје/Белград, 27. март 2016 (Супер радио) – Нашата годинешна евровизиска претставничка Калиопи, од Белград ја започна промотивната евровизиска турнеја. Таа во Србија ќе биде во тридневен престој. Турнејата продолжува во Босна и Херцеговина, Словенија и Хрватска, а следниот викенд Калиопи ќе настапи на гала забава во Москва. На 9-ти април Калиопи ќе престојува во Амстердам, […]

Охрид, 21. март 2016 (Супер радио) – Охридскиот дј, ремиксер и продуцент Реџеп Селман, познат како Regie Rules, направи нов ремикс на познатиот македонски класик хит „Признавам“, кој го отпеаа прв пат Маријана и Росана, а минатата година преработка направи новиот македонски поп-рок бенд Шекспир. Ремиксот на Regie Rules е токму на преработката од Шекспир. […]

Нови Сад, 19. март 2016 (Супер радио) – Една од најдобрите концертни групи на современата рок сцена, The Vaccines, ќе настапи премиерно на „Егзит“ во сабота, 9 јули. Фуриозната четворка од Лондон во официјалниот избор за најдобар британски бенд во живо, се најде рамо до рамо со бендовите како што се „Колдплеј“, „Мамфорд енд санс“, […]


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background