Вести

Page: 6

Скопје, 21. декември 2015 – Уште четири дена до концертот на групата „Нокаут“, закажан за 24-ти декември во арената „Борис Трајковски“ во Скопје. – Подготовките течат со полна пареа. Бендот секојдневно го вежба репертоарот, организаторите од Горила Продукција се грижат се да биде под конец, Синиша Ефтимов и е посветен на режијата, а Ирина Тошева […]

Охрид/Битола, 17. декември 2015 – Настапите на успешното охридско – кочанско рок дуо Shine продолжуваат максимално во пресрет на празниците. Вечерва Дамјан Пејчиноски и Јордан Манов, кои го сочинуваат дуото Shine, ќе настапат во клубот „Хаузбар“ во Битола. Освен забавата акцент ќе биде ставен на прибирање што е можно поголем број на средства за младиот […]

Скопје, 7. декември 2015 – Таксират фестивал ги пречекува посетителите на одржувањето на главната вечер од годинашната програма со која во Метрополис Арена и официјално ќе биде затворено 17. издание на фестивалот. Задолжени за 17. Таксират да остане запаметен како неповторливо позитивно доживување од нашето градско несекојдневие се шест исклучително квалитетни изведувачи кои на фестивалот […]

Скопје/Охрид, 3. декември 2015 – Покрај информацијата која деновиве ја пренесе Супер радио за престојниот концерт на Четкар во Скопје, уште една новина е поврзана со овој музичар. Неодамна на светскиот музички пазар се промовираше заедничкиот сингл ‘Love is the Answer’ на светски прочуените француски дј-и и продуценти Боб Синклар и Димитри Фром Париз, со […]

Скопје/Мелбурн, 2. декември 2015 – Френетични аплаузи и овации на отворена сцена се впечатоците на оние кои присуствуваа на концертот, кој го организираше македонската продуцентска куќа „Излет мјузик“ во Ница, Франција, а на кој нашиот музички гениј Емин Џијан, настапи заедно со детроитскиот диџеј Дерик Меј, во концертната сала, Акрополис. Настапија во рамките на фестивалот за […]

Скопје, 20. ноември 2015 (ИНПРЕС) – Фестивалот за здравје и уметност на живеењето Skopje Body Mind and Spirit го доживува своето четврто издание. Овогодинешниот фестивал со својата целодневна програма ќе се одржи утре во City Hall со почеток од 12 часот, а ќе трае сè до 00.00 часот. Следејќи ја веќе четиригодишната традиција, и оваа […]

Охрид, 4. мај 2015 (СУПЕР РАДИО) – Со просечен дневен опфат од 4,4% кај слушателската публика, Супер радио останува во самиот врв на слушаноста помеѓу локалните радио станици во Република Македонија. На прагот на 23-та година од постоењето, Супер радио останува еден од водечките медиуми во западниот дел од државава, со комплетна забавна, информативна и […]


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background