Хит на неделата

Од музичката „лабораторија“ на вританскиот диџеј и продуцент Jax Jones доаѓа нова соработка со извонредниот французин Martin Solveig и американката Madison Beer која ги позајмува вокалите за „All Day and Night“. Траката ќе биде дел од прокетот на Jones и Solveig насловен како „Europa“ кој ќе биде објавен во текот на оваа година. На Супер […]

Pink го најави новиот студиски албум и тоа со одлична трака која ја издаде на крајот од минатиот нмесец, а го носи насловот „Hustle“. Нејзините обожаватели имаат и дополнителна причина да го чекаат овој албум, бидејќи најавени се неколку соработки со познати изведувачи (Chris Stapleton, Khalid, Cash Cash). Оваа недела на Супер радио како ХИТ […]

Мултиплатинестиот диџеј и продуцент Klingande до сега веќе има создадено траки кои го „размрдувале“ летото, како што се „Jubel“ и „Pumped Up“, а со наближувањето на новата сезона веќе ја објави првата трака која ќе го „загрева“ танцовиот подиум. Новиот сингл е соработка со британецот Jamie N Commons кој ги позајмува вокалите за новото музичко […]

На 20-ти август американската пејачка Pink го објави првиот сингл за оваа година, кој е водечки сингл од новиот студиски албум во најава „Hurts 2B Human“. За оваа трака таа открива дека се работи и спот кој ќе биде потпишан од Michael Gracey, режисерот на „The Greatest Showman“. Во текот на оваа работна недела на […]

John Newman по кратка пауза се враќа на музичката сцена со нов материјал. На 6-ти март ја промовира сензационалната балада насловена како „Feelings“ која доаѓа во исто време со признанието кое го добива од стриминг сервисите каде неговите соло траки се стримувани преку 2 билиони пати. Оваа недела на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА […]

Bryan Adams продолжува да изненадува пред објавувањето на новиот (четиринаесетти) студиски албум, најавен за 1-ви март. Новиот сингл го носи насловот „That’s How Strong Our Love Is“ и на него соработува со латино танчерката, актерка и пејачка Jennifer Lopez. Станува збор за одлична балада на која одлично се „лепат“ вокалите на двајцата мултиплатинести изведувачи. Оваа […]

Белгиското дуо Dimitri Vegas & Like Mike прават пресврт во музиката која ја работат и ја создаваат „Selfish“, на која соработуваат со популарната Era Istrefi. „Жителите“ на Tomorrowland познати по забавите на кои се собира огромна маса луѓе, овојпат создаваат трака која е побавна од она што го работеле, има тропски призвук, но и семпл […]

Двојно номинираната за годинешните Греми награди Dua Lipa веќе некое време е актуелна со „Swan Song“, насловната нумера на филмот „Alita: Battle Angel“. Продуцентот на филмот Jon Landau за медиумите ќе изјави дека „само што го видел спотот за „New Rules“, знаел дека Dual Lipa ќе биде совршена за насловната нумера“. Таа е траката која […]

„Hello Happiness“ е насловот на дванаесеттиот студиски албум на легендарната Chaka Khan, кој на пазарот треба да се најде на 15-ти овој месец. Ова е нејзин прв материјал после 2007-мата кога го издаде албумот „Funk This“. Дел од овој албум е и хитот од минатата година „Like Shugar“ со кој и официјално го најави новиот […]

Rudimental го објавија првиот сингл за оваа 2019-та година, но и нивна шеста трака од албумот во најава „Toast To Our Differences“. „Scared Of Love“ е соработка со Ray BLK и Stefflon Don и ако се цени по изведувачите и на другите траки од абумот, има изгледи тој да се најде веднаш по објавувањето на […]


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background