Хит на неделата

Page: 2

На 28-ми минатиот месец британскиот диџеј Jax Jones објави нова трака на која соработува со бендот Years & Years. Траката е дел од екстендетплејката на Jax „Snack“ и е прва трака каде вокалите ги пее машко (Оlly Alexander) после „House Work“ од 2016-тата. Темата е исто така дел од листингот на вториот студиски албум „Palo […]

Лондонскиот drum’n’bass бенд Rudimental ја објави четвртата трака од новиот албум „Toast To Our Differences“. Таа е соработка со Rita Ora и доаѓа после успешните соработки со Jess Glyne, Macklemore и Dan Caplen за „These Days“, „Let Me Live“ со Anne Marie и Мr. Eazy и соработката со Tom Walker насловена „Walk Alone“. Оваа недела […]

„Limitless“ е насловот на новиот сингл на латино ѕвездата Jennifer Lopez, која е дел од саундтракот од нејзиниот нов филм- романтичната комедија „Second Act“. Моќната балада која е излезена од „работилницата“ на Sia, a на чиј видео запис Jennifer за прв пат се јавува како режисер, оваа недела на Супер радио ја вртиме како ХИТ […]

„Baby“ e шестиот сингл на Британскиот електро бенд Clean Bandit од нивниот последен студиски албум „What Is Love?“, на кој соработуваат со пејачката од Велс – Marina, и мега популарниот порториканец Luis Fonsi. Одличната комбинација на латино-поп оваа недела ја вртиме на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА: Clean Bandit feat. Marina & Luis Fonsi […]

После подолго време фановите на Little Mix конечно го дочекаа првиот сингл од нивниот нов студиски албум. Насловот е „Woman Like Me“ и е соработка со Nicki Minaj. Од групата ќе речат дека овој петти албум е најдобриот до сега зашто „ја покажува силата на жените“. Оваа недела на Супер радио како ХИТ НА НЕДЕЛАТА […]

Американскиот рапер Logic 2017-тата ќе ја памети како година на успехот, затоа што неговиот трет студиски албум „Everybody“ дебитираше на првата позиција на официјалнта американска листа на најпродавани албуми, а стигна и до третото место на листата на најпродавани синглови со „1-800-273-8255″. Крајот на септември го објави четвртиот студиски албум „YSIV“ и токму од него […]

Поп ѕвездата Sia има нова трака за нејзините обожаватели. Достапна преку музичката платформа на Amazon, темата со наслов „Step By Step“, е првото соло музичко парче кое го издава оваа година. Оваа цела недела на Супер радио, тоа е траката која ќе ја вртиме како Хит на неделата: Sia – „Step By Step“

„Promisis“ е трака на шкотскиот музичар и продуцент Calvin Hairs и англискиот музичар Sam Smith. Таа е напишана во соработка со канаѓанецот Jessie Reyez кој ги пее и пратечките вокали за неа. Оваа тема е втора годинава за Calvin, кој претходно се покажа успешен со „One Kiss“ и соработката со Dua Lipa. Како хит на […]

Поранешниот член на женската група Fifth Harmony – Camila Cabello на почетокот на годинава го издаде нејзиниот деби студиски албум насловен едноставно како „Camila“. Уште со објавувањето на водечкиот сингл „Crying in the Club“, а потоа и со „Havana“ почна да ги освојува високите позиции на топ листите ширум светот. Сега на ред е новиот […]

Beautiful Trauma е седмиот студиски албум на мегапопуларната Pink, кој беше издаден на 13-ти октомври минатата година. Албумот беше најавен на 10-ти август преку водечкиот сингл „What About Us“ и речиси една година подоцна траката „Secrets“ од овој албум добива видео запис кој на YouTube веќе има повеќе од 4 милиони прегледи. Таа е и […]


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background