Хит на неделата

Page: 3

Пионерот на EDM Martin Solveig својот талент го развива уште од мала возраст, кога и бил дел од познатионт хор The Paris Boys Choir (Les Petits Chanteurs de Sainte-Croix de Neuilly) каде пеел и како сопрано солист. Неговиот вокал сега го истакнува и преку новата трака насловена како „My Love“, одлична funk тема, со одлично […]

Од „господарот“ на летните хитови доаѓа уште еден хит на кој летово ќе се забавуваме. Францускиот диџеј и продуцент Bob Sinclair ова лето подиумот ќе го загрева со „I Believe“, темата која пред официјалниот почеток на летната сезона на Супер радио ја носиме како хит на неделата: Bob Sinclar – „I Believe“.

После неколкуте хитови и настапи на најпознатите фестивали ширум светот, холандското дуо Lucas & Steve го издаваат еден од нивните најветувачки синглови. Во соработка со американецот Brandy издаваат трака која сигурно ќе се најде меѓу летните хитови. Токму оваа тема оваа недела ја имаме како хите на неделата на Супер радио: Lucas & Steve feat. […]

„Solo“ е наслов на новта трака на британскиот електро бенд Clean Bandit, на кој вокалите ги позјамува американката Demi Lovato. Критичарите ќе речат дека станува збор за вистински летен хит, но и дека на моменти потсеќа на „Anywhere“ на Rita Ora. Овваа недела хит на неделата на Супер радио: Clean Bandit feat. Demi Lovato – […]

На 7-ми септември Lenny Kravitz ќе го издаде 11-тиот студиски албум во кариерата, со наслов „Raise Vibration“. Албумот го најавува преку синглот „It’s Enough“ за кој издава и видео за кое ќе рече дека „Луѓето се будат. Доволно беше од расизам. Доволно беа војни!“. Токму оваа тема во текот на оваа недела ќе ја вртиме […]

„Speak Your Mind“ е насловот на деби албумот на британката Anne-Marie, кој е сниман во периодот 2015-2017. Официјално издаден е на 27 април оваа година. На само една недела до издавањето на албумот го објавува шестиот сингл од овој албум насловен како „2002“. Tој е заедничко дело со Steve Mac, Ed Sheeran, Julia Michaels и […]

Armin van Buuren, еден од најпознатите диџеи, продуценти и ремиксери на денешницата, се чини не застанува со издавањето хитови. Само оваа година објави две соработки. Првата со Conrad Sewell за „Sex, Love & Water“, втората со Shapov за темата „The Last Dancer “, а веќе ја објавува и неговата трета трака. Станува збор за соработка […]

Познатата Ariana Grande го најавува нејзиниот четврти студиски албум во карирата. Водечкиот сингл од овој албум „No Tears Left To Cry“ го објавува на 20 парил 2018. На светската музичка сцена беше „пречекан“ со воодушевување, така што за многу кратко време успеа да се искачи на првата позиција во Австралија, Грција, Ирска и Норвешка, но […]

“Under the moon“ е најновиот сингл од четвртиот албум во најава на Claptone. Вообичаено за неговиот стил и оваа трака изобилува со прекрасни пијано линии спакувани во еден одличен deep house „грув“. Светлината на денот ја гледа благодарение на соработката со Nathan Nicholson кој ги „позајмува“ вокалите за оваа тема. Ова е нивна втора соработка, […]

Federico Mercuri и Giordano Cremona се италијански продуценти кои во светот на музикaта се познати едноставно како дуото Merk & Kremont. Функционираат од 2011-тата година, а во последниве години се едни од најуспешните продуценти на EDM сцената. Штотуку настапија на Ultra Festival во Мајами, а на радио станиците ширум светот се популарни со соработката со […]


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background