Хит на неделата

Page: 4

Познатата Ariana Grande го најавува нејзиниот четврти студиски албум во карирата. Водечкиот сингл од овој албум „No Tears Left To Cry“ го објавува на 20 парил 2018. На светската музичка сцена беше „пречекан“ со воодушевување, така што за многу кратко време успеа да се искачи на првата позиција во Австралија, Грција, Ирска и Норвешка, но […]

“Under the moon“ е најновиот сингл од четвртиот албум во најава на Claptone. Вообичаено за неговиот стил и оваа трака изобилува со прекрасни пијано линии спакувани во еден одличен deep house „грув“. Светлината на денот ја гледа благодарение на соработката со Nathan Nicholson кој ги „позајмува“ вокалите за оваа тема. Ова е нивна втора соработка, […]

Federico Mercuri и Giordano Cremona се италијански продуценти кои во светот на музикaта се познати едноставно како дуото Merk & Kremont. Функционираат од 2011-тата година, а во последниве години се едни од најуспешните продуценти на EDM сцената. Штотуку настапија на Ultra Festival во Мајами, а на радио станиците ширум светот се популарни со соработката со […]

Со издавањето на албум на 6-ти април со наслов „Golden“ таа зад се бе има четиринаесет студиски остварувања. Нејзиното име е, погодувате, Kylie Minogue. Како најава за албумот таа ја објавува траката „Stop Me from Falling“. Некои од критичарите ќе речат дека звучи како „Miley Cyrus во кантри стил (повторно)“, но како и да е […]

По издавањето на платинумскиот деби албум „Revolve“ во 2015-тата, John Newman зема заслужена пауза за да ги „наполни батериите“, но и да реши здравствен проблем. Сега се враќа на голема врата. Хит мејкерот кој го знаеме по хитовите „Feel The Love“, „Love Me Again“ и „Blame“ го објавува неговиот нов сингл „Fire In Me“. Очигледно […]

55 години по издавањето на „Masters Of War“ на легендарниот Bob Dylan, повторно ја гледа светлината на денот. Благодарение на францускиот Deep House диџеј и продуцент The Avener темата добива современ звук и новите генрации може да се запознаат со траката чиј текст е насочен против Студената војна. Токму неа ви ја носиме првата пролента […]

По соработката со Sigma за темата „Changing“ од 2014-тата, Paloma Faith има нова dance трака. Овојпат, таа е резултат на соработката со англискиот диџеј и продуцент Sigala. Објавена е на 23-ти февруари, а„ зборува за љубовта на еден интересен и свиен начин“ ќе рече Paloma за неа. Насловот е „Lullaby“ и токму неа ја слушаме […]

Има 55 години и е позната како еден дел од дуото Everything But The Girl. Пред само неколку дена го промовира нејзиниот петти студиски албум „Revord“. Нејзиното им е е Tracey Thorn, a за албумот ќе рече дека е храбар, „фанкерски“ и феминистички, со тоа ќе се сложат и музичките критичари. Токму од него како […]

Швајцарците Kadebostany функционираат од 2008-мата година. 2011-тата година го издаваат првиот албум „Songs From Kadebostany“, а албумот „Pop Collection“ од 2013-тата им носи тројна номинација на Швајцарските музички награди истата таа година. Од минатата година имаат нова вокалистка во групата, а на светската музичка сцена сега целат со нивниот нов сингл „Save Me“. Токму оваа […]

На 9-ти февруари Joytime Collective и Asylum Records ја издаваат новата трака на американскиот продуцент и диџеј Christopher Comstock или повеќе познат како Marshmello. Ја работи заедно со Natalie Dunn, но и со Anne-Marrie која и ги позајмува вокалите за песната. Инаку таа е подарок за св. Валентин, но малку поразличен од сите останати. Наменета […]


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background