Super Play

OtherView е грчки бенд кој дебитира во 2009-тата и за многу кратко време станува многу популарен во Грција и Кипар, каде настапуваат со многу познати локални артисти, но и со познати музички имиња како Akcent и Edward Maya. 2013-тата сорботуваат со „најдобриот вокал на планетава“ (според David Guetta) – легендарниот Chris Willis и речиси шесет […]

Ofenbach е француско музичко дуо кои станува популарно благодарение на „Around the Fire“ и „You Don’t Know Me“, по што добиваат поддршка од Robin Schultz и Tiesto. Познати се и по нивните ремикси на познати артисти како Bob Sinclar, Hyphen Hyphen и James Bay. Првото музичко парче кое го издаваат оваа година го носи насловот […]

Madcon е норвешко дуо кое е формирано во далечната 1992-ра година. Негови членови се Yosef Wolde-Mariam и Tshawe Baqwa, а зад себе имаат шест студиски албуми и еден компилациски. Нивната нова трака, прва за оваа година, го носи насловот „Callin You“ и е најава за новиот студиски албум кој на пазарот треба да се најде […]

После двете успешни соработки со раперот French Montana за траките „Same Girl“ и „I Luh Ya Papi“ од 2014-тата, Jennifer Lopez на 3-ти април ја објави третата соработка со него насловена како „Medicine“. Објавен е виде запис кој за само еден месец на YouTube достигна до преку 18 милиони прегледи. Денес на Супер радио како […]

„Late Night Feelings“ е петтиот студиски албум на британскиот продуцент Mark Ronson кој на позарот ќе се најде во продажба на 21 јуни. Како најава за него на крајот од минатата година беше издадена траката „Nothing Breaks Like A Heart“ во соработка со Miley Cyrus, а деновиве низ радио етерот се повеќе се врти disco […]

„Boy with Luv“ е песна на корејскиот boy бенд BTS на која соработуваат со американката Halsey и е дел од нивната шеста екстендетплејка „Map of the Soul: Persona.“. Објавена е на 12-ти април заедно со видео запис кој за само еден ден достигнува преку 74 милиони прегледи, со што станува второ по ред најгледано музичко […]

„ЅОЅ“ е првиот постхумен сингл на шветскиот диџеј Avicii, кој се врти низ радио етерот благодарение на копродуцентите Albin Neder и Kristoffer Fogelmark. Вокалите се на Aloe Blacc, а официјално беше издаден на 10-ти јуни како најава за постхумниот (трет) студиски албум на Avicii („Tim“) кој на пазарот ќе се најде на 6-ти јуни оваа […]

The Cranberries по смртта на Dolores се подготвуваат за издавање на нивниот последен студиски албум „In The End“ кој на пазарот треба да се појави на 26-ти април. Новиот сингл кој го објавија доаѓа после „All Over Now“ и „The Pressure“ и се последните траки кои ги објавуваат. И покрај барањето на дел од обожавателите […]

Calum Scott во моментов работи во неговото студио на вториот студиски албум, но има и време за нешто невообичаено. Популарниот британец од Јоркшир гостува на трака на Naughty Boy, на која дополчнително соработуваат со јамајканската ѕвезда во подем Shenseea. Насловот на новата трака е „Undo“ и токму неа денес на Супер радио ја вртиме како […]

Ciara го објави новиот сингл насловен како „Thinkin Bout You“ со кој го најавува седмиот студиски албум во кариерата („Beauty Marks“). Албумот ќе биде издаден за нејзината продукциска куќа Beauty Marks Entertainment, а доаѓа речиси четири години по издавањето на албумот „Jackie“. На почетокот на годинава таа го објави синглот „Greatest Love“ со кој најави […]


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background