Super Play

Page: 2

Sultan и Shepard е канадско музилчко елктро дуо кое создава музика уште од 2002-рата. Зад себе имаат голем број соработки, a имаат издавано и со познати диџеи како Tiësto и Benny Blanco. После „American Dream“ која ја издадоа на почетокот на оваа година, на радио станиците ширум светот доаѓа нивното второ музичко парче за 2019-та […]

Човекот кој имаше еден од најголемите хитови минатата година Dj Snake („Taki Taki“) повторно изненадува. Францускиот диџеј и продуцент објави нова трака која е соработка со Plastic Toy и е насловена како „Try Me“, песна која е бавна и полна со емоции. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме токму неа: Dj Snake feat […]

Alok Achkar Peres Petrillo познат на сцената едноставно како Alok е бразилски дицеј и продуцент кој минатата година беше рангиран на 13-тата позиција на најдобри диџеи од страна на DJ Magazine. Третата трака која ја објавува оваа година е соработка со германскиот диџеј Felix Jaehn и британскиот поп рок бенд the Vamps, а е насловена […]

Од новиот студиски албум на Mariah Carey насловен како „Cauton“, објавена е ремикс верзија на „A No No“ на која гостува раперката од Лондон Steflon Don. Траката е објавена на15-ти март и е подарок до обожавателите на Mariah, а една недела подоцна беше објавен и видео спот. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја имаме: […]

Sultan и Shepard е канадско музилчко елктро дуо кое создава музика уште од 2002-рата. Зад себе имаат голем број соработки, a имаат издавано и со познати диџеи како Tiësto и Benny Blanco. После „American Dream“ која ја издадоа на почетокот на оваа година, на радио станиците ширум светот доаѓа нивното второ музичко парче за 2019-та […]

Човекот кој имаше еден од најголемите хитови минатата година Dj Snake („Taki Taki“) повторно изненадува. Францускиот диџеј и продуцент објави нова трака која е соработка со Plastic Toy и е насловена како „Try Me“, песна која е бавна и полна со емоции. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме токму неа: Dj Snake feat […]

Alok Achkar Peres Petrillo познат на сцената едноставно како Alok е бразилски дицеј и продуцент кој минатата година беше рангиран на 13-тата позиција на најдобри диџеи од страна на DJ Magazine. Третата трака која ја објавува оваа година е соработка со германскиот диџеј Felix Jaehn и британскиот поп рок бенд the Vamps, а е насловена […]

Од новиот студиски албум на Mariah Carey насловен како „Cauton“, објавена е ремикс верзија на „A No No“ на која гостува раперката од Лондон Steflon Don. Траката е објавена на15-ти март и е подарок до обожавателите на Mariah, а една недела подоцна беше објавен и видео спот. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја имаме: […]

The Distance е унгарски диџеј кој кариерата ја започнува 2013-тата и од тогаш постојано настапува во клубовите ширум Европа. Неговата нова трака е соработка со грчкиот Deep House и Nu-Disco диџеј и продуцент Riddick, а насловот е „Something I Don’t Know“. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме: The Distance & Riddick – „Something […]

Felix De Laet познат како Lost Frequencies го објави новиот сингл на кој соработува со ирецот Flynn зад кој стои познатиот диџеј и продуцент Armin van Buuren. Одличниот поп хит е мешавина со акустична гитара и indi pop призвук, нешто што во последно време станува многу популарно. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме: […]


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background