Super Play

Page: 3

Мултиплатинестото њујоршко трио Fun Lovin’ Criminals се враќаат назад на музичката сцена. Новиот материјал доаѓа речиси 8 години по издавањето на шистиот студиски албум („Classic Fantastic“) и е насловен како „Daylight“. Синглот е најава за новиот албум „Another Mimosa“ кој на пазарот треба да се појави на 18-ти јануари 2018-та и на него соработуваат со […]

„You Know I Know“ е шестиот студиски (двоен) албум на британецот Olly Murs, на кој ги собира сите досегашни негови хитови, а има и 14 нови. Албумот беше најавен преку синглот „Moves“ потпишан од Ed Sheeran, а е реализиран во соработка со Snoop Dogg и Shaggy. Токму од овој албум денес на Супер како SUPERPLAY […]

Моќната балада „Limitless“ е трака од саундтракот од новиот филм на Jenifer Lopez, романтичната комедија „Second Act“. За неа е издработен и видео спот, на кој за прв пат во кариерата како режисер е пoтпишана токму Jenifer. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме токму неа: Jennifer Lopez – „Limitless“. SuperPlay се емитува секој […]

Новата трака на британскиот електро бенд Clean Bandit е насловена како „Baby“ и е соработка со пејачката од Велс Marina и порториканската суперѕвезда Luis Fonsi. Таа е шестиот сингл од новиот албум на Clean Bandit („What Is Love?“) кој на пазарот веќе е пуштен во продажба на почетокот на месец ноември и токму неа денес […]

Еден од најдобрите диџеи на американското тло Vice ги здружува силите со мултиплатинестиот Jason Derulo и ѕвездата во подем Ava Max за новиот сингл насловен како „Make Up“. Траката доаѓа во период кој е премногу исполнет за Vice, со оглед на тоа што веќе се букирани сите негови термини за настапи во најголемите и најдобрите […]

На само неколку недели по објавата дека започнуваат со национална турнеа Rudimental објавија уште еден сингл од нивниот трет студиски албум „Toast To Our Differences“, кој на пазарот треба да се најде во продажба од 25-ти јануари 2019-та. Темата е насловена како „Walk Alone“ и е во соработка со Tom Walker, а е третиот сингл […]

Новиот студиски албум на Olly Murs е двојно задоволство за неговите обожаватели. Составен е од два диска од кои на едниот се собрани најголемите хитови на британецот кој станува популарен благодарение на X Factor, а на другиот има нови траки – водечкиот сингл со Snoop Dogg насловен „Moves“, соработка со Snaggy, но и „Maria“, „Footsteps“ […]

Поранешната членка на Fifth Harmony – Normani изминатиов период покажа дека успешно „гази“ во солистичките води и тоа благодарение на соработката со Calvin Haris, но и соработките со Khalid и Quavo. Со Calvin, таа го издава двојниот сингл Normani x Calvin Harris, односно „Slow Down“ и „Checklist“ на која соработува и со нигерискиот изведувач WizKid. […]

Ellie Goulding не е непозната во светот на electro dance музиката. Нејзиниот кристално чист вокал бил дел од траки на музичари како Skrillex, Calvin Harris, Zedd, Kygo, Seven Lions и Major Lazer, а сега има нова соработка. Насловот е „Close To Me“, а соработува со продуцентот Diplo и раперот Swae Lee. Тоа е траката која […]

Viktor Radstrom е шветски продуцент кој на музичката сцена е познат под името NAIKED. Најголемиот успех во кариерата до сега го има благодарение на траката „Sexual“ од 2016-тата, кога со неа се искачува на 5-тата позиција на најпродавани синглови со Велика Британија. Неговото ново музичко парче насловено како „How Did I Find You“ е соработка […]


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background