Super Play

Page: 3

Новата сезона на серијата која ја продуцира YouTube насловена како „Step Up: High Water“ започна со емитување на 20-ти март, а пред почетокот Ne-Yo објави трака која е дел од официјалниот соундтрак на серијата, а е насловен како „Genesis“. Приказната во траката се однесува на главниот лик во серијата, а зборува за неговото враќање кон […]

Љубовта кон музиката за британката со бугарско потекло Alma започнува на 15 години кога почнала да компонира на пијано. Нејзината популарност започнува на Instagram каде објавува сопствени верзии на познати траки, по што ја забележуваат продуценти од Романија и се „раѓа“ деби синглот „Perfect“. Денес на Супер радио ја вртиме токму неа: Alma – „Perfect“. […]

Amanda Ava Koci е полното име и презиме на 26 годишната американка која на сцената настапува под името Ava Max, а која станува популарна благодарение на хитот „Sweet but Psycho“. На почетокот на овој месец таа го издаде првиот сингл за оваа година насловен како „So Am I“ – трака на која „зборува“ за тоа […]

Еден ден по објавата на социјалните медиуми дека се враќа назад на музичката сцена и тоа со нов албум „My Happy Place“ овој април, Emma Bunton (Baby Spice) го објави и првиот сингл. Траката доаѓа 12 години после нејзиното последно музичко парче – синглот „All I Need to Know“ кој беше издаден 2007-мата година. Денес […]

„Only Want You“ е песна на британката Rita Ora, дел од нејзиниот втор студиски албум „Phoenix“ издаден минатата година. На 1-ви март, Rita ја објавува и ремикс верзијата на оваа трака на која соработува со американецот 6lack и тоа како петтиот сингл од последниот албум. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме: Rita Ora […]

Elly Goulding ќе има бурен период во текот на следните неколку месеци. Поминаа речиси четири години откако го издаде последиот студиски албум „Delirium“ и веќе го најави почетокот на нејзината нова ера. По соработкaтa од минатата година со Diplo и Swae Lee со која се најде меѓу најдобрите во САД и Велика Британија, Goulding го […]

На 15-ти февруари 2019 британскиот synthpop бенд Years & Years ја објавија „Valentino“, трака на која соработуваат со MNEK, а која е дел од реизданието на нивниот втор студиски албум „Palo Santo“. За неа во исто време, на истиот ден, кој е познат како Anti-Valentines Day, објавен е и видео спот кој е снимен во […]

Кaty Perry има нова соработка и тоа со руско-германскиот продуцент Zedd. Станува збор за pop-house трака, нешто што воопшто не е карактеристично за Zedd, за која во истовреме со објавувањето беше објавен и спот потпишан од Warren Fu. Приказната која се раскажува на овој високобуџетен видео запис е љубовта меѓу човек и робот која на […]

Jeanne Louise Galice e 27 годишна французинка, која на музичката сцена настапува под името Jain. Деби албумот „Zanaka“ го издава во 2015-тата, a во август минатата година го издаде вториот студиски албум („Soulder“). Двата албуми поминуваат одлично во Франција – првиот станува дијамантски, а вториот платиниумски. Денес на Супер радио како SUPERPLAY го вртиме синглот […]

Мултиталентираната Kelly Rowland уште од самите почетоци како дел од Destiny’s Child застанувала на страната на жената и ја величела нејзината храброст, но и нежност во исто време. Новото музичко парче кое го издаде деновиве е соработка со Dove и зборува за убавината на жената без разлика на должината и бојата на коса. Денес на […]


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background