Super Play

Page: 5

Победникот на британската верзија на шоуто X Factor, James Arthur, ја преработи темата „Rewrite the Stars“ од филмот „The Greatest Showman“. Новата верзија на темата е во соработка со Anne-Marie и од објавувањето до сега има преку 50 милиони стримови низ целиот свет, што сигурно ќе се зголемува со оглед на тоа што на почетокот […]

Свеж петок на Супер радио, денес со Lion Babe и фантастичната Groovy, Hip-Hop & Jazzy песна „Get Into The Party Life“. Lion Babe е американско R&B дуо од New York City, во кое членуваат Jillian Hervey и продуцентот Lucas Goodman. Заеднички пријател ги спојува сосема случајно во 2012 година, што резултира со синглот „Treat Me […]

Мултиплатинестите Imagine Dragons „Bad Liar“ ja објавија како четвртиот сингл од нивниот нов студиски албум „Origins“ кој беше издаден на почетокот на минатиот месец. Станува збор за одлична electro-pop балада од албумот кој доаѓа 11 месеци после издавањето на „Evolve“, нивниот трет студиски албум. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме: Imagine Dragons – […]

Холандскиот диџеј и продуцент Martin Jensen познат по платинестата „Solo Dance“ од 2016-тата го издаде деветтиот сингл за оваа година. Насловот е „Somebody I’m Not“ и на него соработува со данецот Peter Bjørnskov кој ги позајми вокалите за неа. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме токму неа: Martin Jensen feat. Bjørnskov – „Somebody […]

Мултиплатинестото њујоршко трио Fun Lovin’ Criminals се враќаат назад на музичката сцена. Новиот материјал доаѓа речиси 8 години по издавањето на шистиот студиски албум („Classic Fantastic“) и е насловен како „Daylight“. Синглот е најава за новиот албум „Another Mimosa“ кој на пазарот треба да се појави на 18-ти јануари 2018-та и на него соработуваат со […]

„You Know I Know“ е шестиот студиски (двоен) албум на британецот Olly Murs, на кој ги собира сите досегашни негови хитови, а има и 14 нови. Албумот беше најавен преку синглот „Moves“ потпишан од Ed Sheeran, а е реализиран во соработка со Snoop Dogg и Shaggy. Токму од овој албум денес на Супер како SUPERPLAY […]

Моќната балада „Limitless“ е трака од саундтракот од новиот филм на Jenifer Lopez, романтичната комедија „Second Act“. За неа е издработен и видео спот, на кој за прв пат во кариерата како режисер е пoтпишана токму Jenifer. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја вртиме токму неа: Jennifer Lopez – „Limitless“. SuperPlay се емитува секој […]

Новата трака на британскиот електро бенд Clean Bandit е насловена како „Baby“ и е соработка со пејачката од Велс Marina и порториканската суперѕвезда Luis Fonsi. Таа е шестиот сингл од новиот албум на Clean Bandit („What Is Love?“) кој на пазарот веќе е пуштен во продажба на почетокот на месец ноември и токму неа денес […]

Еден од најдобрите диџеи на американското тло Vice ги здружува силите со мултиплатинестиот Jason Derulo и ѕвездата во подем Ava Max за новиот сингл насловен како „Make Up“. Траката доаѓа во период кој е премногу исполнет за Vice, со оглед на тоа што веќе се букирани сите негови термини за настапи во најголемите и најдобрите […]

На само неколку недели по објавата дека започнуваат со национална турнеа Rudimental објавија уште еден сингл од нивниот трет студиски албум „Toast To Our Differences“, кој на пазарот треба да се најде во продажба од 25-ти јануари 2019-та. Темата е насловена како „Walk Alone“ и е во соработка со Tom Walker, а е третиот сингл […]


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background