Super Play

Page: 6

Пред објавувањето на петтиот по ред студиски албум, најавен во текот на оваа година, американскиот поп рок бенд OnеRepublic, објавуваат нов сингл со наслов „Connection“. Тоа е петтиот сингл кој го издаваат по издавањето на албумот „Oh My My“ во 2016-тата и тоа во период кога бендот најави медиумско повлекување, пред се поради исцрпеноста по […]

Guy James Robin е полното име и призме на 28 годишниот британец кој „сцената го знае“ како Jones Blue. Неговата нова соработка, со американскиот актер и музичар Joe Jones, на свет ја носи траката „I See Love“ која е дел од саундтракот на третото продолжение на анимираниот филм „Hotel Transylvania“. На почетокот на оваа работна […]

Кога ќе се спомене американскиот поп бенд DNCE, првата работа што ни паѓа на памет е нивната трака од 2015-тата „Cake by the Ocean“. На почетокот на оваа година ја издадоа темата „Dance“ со која и најавија нов албум, а сега објавуваат уште една трака- „TV In The Morning“. Токму неа денес ја имаме како […]

The Vamps е бротански pop rock бенд кој е формиран во 2012-тата година. Веќе следната година настапуваат на фестивали со изведувачи како Demi Lovato, The Wanted, JLS, Little Mix и Lawson. Зад себе веќе имаат три студиски албуми, „Meet the Vamps“ (во 2014-тата), „Wake Up“ (2015) и „Night & Day“ (2017). Денес како SUPERPLAY на […]

Родена е на 29 мај 1984-тата година. Кариерата ја започнала како дел од electropop дуото Ask Embla, а има работено на музиката на многу познати изведувачи како The Saturdays, Shakira, Jess Glynne, Clean Bandit, Rag ‘n’ Bone Man, James Arthur, Britney Spears, Tinie Tempah, Anne-Marie, Little Mix, The Pussycat Dolls, Shontelle, Demi Lovato, Leona Lewis […]

За сите оние кои се вљубеници во музиката од доцните ‘90-ти и почетоците на новиот милениум Jax Jones нуди одлична трака. Тоа негово прво музичко парче за оваа година, а е во соработка со Mabel и раперот Rich the Kid. Насловот е „Ring Ring“ и токму неа ја носиме на првиот ден од работната недела […]

Британскиот drum and bass бенд Rudimental и официјално го најави нивниот трет по ред студиски албум, кој треба да се појави на пазарот на 7-ми септември оваа година. Со соработката за „Tost to Our Differences“ со Shungudzo, Protoje и Hak Baker тие и официјално го најавија враќањето на сцената со нов албум по тригодипната пауза. […]

Синглот на U2 насловен како „Love Is Bigger Than Anything In Its Way“ кој е дел од нивното ново албумско оставрување има нова верзија. Верзијата е резултат на соработката со американското диџеј трио Cheat Codes. Тие за оваа соработка ќе речат дека иако нивната музика доаѓа од сосема различен свет, одличчно се вклопува во dance, […]

Откако се стекнаа со голема популарност благодарение на Vines и интервјуто за радио станица во Лос Анџелес дуото од Небраска Jack & Jack имаат соработка со британскиот продуцент, диџеј, ремиксер и композитор Jones Blue. Тоа е тема која влагува во уво уште со првите вибрации. Станува збор за тема која најверојатно ќе се најде на […]

Истиот ден кога Shawn Medes го објавува третиот по ред студиски албум насловен како „Shawn Mendes“, објавува и видео за синглот „Nervous“. Претходно ги објави „In My Blood“, „Lost In Japan“, „Youth“ со Dj Khalid и „Where Were You in the Morning?“, а „Nervous“ е петтиот по ред сингл од овој албум. Токму него денес […]


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background