Super Play

Page: 7

Пред официјалниот старт на втората сезона од серијалот „13 Reasons Why“ на Netflix објавен е саундтракот на кој свои траки меѓу другите имаат и Selena Gomez, Khalid и OneRepublic. OneRepublic за овој саудтрак соработува со американскиот рапер и продуцент Logic. Темата го носи насловот „Start Again“ и токму неа денес ја вртиме како Superplay на […]

Првата песна со која Lenny Kravitz го најавува 11-тиот студиски албум го носи насловот „It’s Enough“. За неа објавен е и спот преку кој се исраќа порака против сите лоши работи кои ги прави човекот сам на себе- нуклераните бомби, немири и протести, сообраќајни несреќи на возови…. Токму оваа тема денес ја носиме како SUPERPLAY […]

Норвежанката Ina Wroldsen кариерата ја започнала како дел од електропоп дуото Ask Embla, за подоцна да се посвети на пишување музика, а во последно време работи и на својата соло кариера. Има работено со имиња како The Saturdays, Shakira, Jess Glyne, Clean Bandit, Rah `n` Bone Man, James Arthur, Britni Spears и други. Како денешен […]

Продуцентот од Мајами Alyx Ander ги „враќа“ добрите вибрации од 90-тите години- златната ера за R&B музиката. Соработката со Redondo и извонредните вокали на Maria Z на свет ја носи темата со наслов „Casually“. „Одлична трака која веднаш влегува во уво и која навистина има иднина“ ќе речат поголемиот дел од музичките критичари. Денес на […]

„Girls“ е насловот на новата песна на Rita Ora, која е соработка со уште три девојки- Cardi B, Bebe Rexha и Charli XCX. Таа е и трет сингл од вториот студиски албум на Ora, а претставува продолжение на темата „Boys“ која минaтата година ја издаде Charli XCX. За песната се крена и многу прашина во […]

Sam Callahan за прв пат на екраните се појавува благодрение на шоуто X-Factor од 2013-тата. По завршувањето на учеството во шоуто го формира бендот „Callahan“, кој и го напушта за да се посвети на соло кариера. „Say Something“ е новиот сингл со кој ќе се обиде да ги освои срцата на обожавателите, дотолку повеќе што […]

Selena Gomez на 10 ти мај го објави водечкиот сингл од саудтракот на втората сезона од саеријата „13 Reasons Why“ продуцирана за Netflix. Критичарите ќе речат дека станува збор за тема која е „вистинска dance-pop химна во која electropop елементите се неверојатно добро помешани со country призвуци“. Токму оваа трака денес ја имаме на Супер […]

Оваа година на Meghan Trainor ќе и го донесе нејзиното трето студиско остварување. Новиот албум го најавии уште на почетокот на годинава и тоа со темата „No Excuses“. Новата „Let You Be Right“ е инспирирана од ретро музиката, а критичарите ќе речат дека ова значи врќање кон звукот од нејзиниот прв студиски албум „Title“. Како […]

Anton Zogryadskiy е познат диџеј и продицент кој фукционира од Москва, Русија, а музичката сцена го познава под името Dj Nejtrino. 2013-тата е прогласен за најдобар house диџеј во Русија, а бил најдобар диџеј и 2008-мата според Top Dj Awards. Неговата нова трака е соработка со Misha Klain и се вика „Ice Cream“. Токму оваа […]

Енрике се враќа назад. Така звучеа насловите на неколку од светските медиуми кои ја следат музичката сцена. На почетокот на оваа година ја објави “El Bano” со Bad Bunny, а неговата нова песна е соработка со Pitbull. Олдична, разиграна, летна, хитовска. Така ја оценуваат медиумите ширум светот. Како денешен SUPERPLAY на Супер радио: Enrique Iglesias […]


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background