0

Охриѓанецот Стојмир Србиноски дел од својата богата аудио колекција ја донираше на Супер радио (Фото)

Охрид, 1. јуни 2022 (Супер радио) – Охриѓанецот Стојмир Србиноски одлучи дел од својата богата колекција од аудио касети и CD-а да ја донира на Супер радио. Србиноски е пензиониран правник, и важи за голем вљубеник во музиката. Донацијата ја прими првиот човек на радиото, главниот уредник Јане Стефанов, кој се заблагодари за донацијата и […]

0

Екипата на Супер радио со поддршка на лицата со Мултипла склероза

Охрид, 30. мај 2022 (Супер радио) – 30-ти мај во светски рамки се одбележува како интернационален ден на Мултипла склероза (МС), а екипата на Супер радио и овој пат со силна поддршка за лицата со оваа болест. Жанко ЗШ Голебоски, уредникот Јане Стефанов, Реџеп Селман и Даниела Спасиќ од утринската екипа, денеска со посебно прилагодена […]

0

17 години „Охриде не бери гајле“ на Супер радио

Охрид, 16. мај 2022 (Супер радио) – Емисијата „Охриде не бери гајле“ на Супер радио веќе полни 17 години е верен утрински пријател на охриѓани, стружани, но и на сите кои го слушаат Супер радио насекаде низ светот на интернет. Жанко Зш Голабоски и неговата техничка екипа секое утро им посакуваат добро утро на најдобрите […]

UK TOP 40

 • 1

  0

  AFRAID TO FEEL

  LF SYSTEM

 • 2

  0

  BREAK MY SOUL

  BEYONCE

 • 3

  0

  AS IT WAS

  HARRY STYLES

 • 4

  0

  DOJA

  CENTRAL CEE

 • 5

  0

  GREEN GREEN GRASS

  GEORGE EZRA

Full tracklist

Billboard Hot 100

 • 1

  0

  Break My Soul

  Beyonce

 • 2

  0

  About Damn Time

  Lizzo

 • 3

  0

  As It Was

  Harry Styles

 • 4

  0

  Running Up That Hill (A Deal With God)

  Kate Bush

 • 5

  0

  Wait For U

  Future Featuring Drake & Tems

Full tracklist

ТРД Супер радио ДООЕЛ Охрид 97.00 Mhz FM
ул. „Македонски просветители“ б.б. 6000 Охрид
Tел: ++389 46 260 – 078
www.superradio.com.mk
Email: superradio@superradio.com.mk

Current track

Title

Artist

Background