Calvin Harris feat. Dua Lipa – „One Kiss“

Written by on May 4, 2018

Познатиот шкотски продуцент Calvin Harris има нова песна со наслов „One Kiss“, на која соработува со Dual Lipa. Објавена е на 6 април 2018 и тоа како втор сингл од шестиот студиски албум во најава на Harris. За речиси две недели успеа да се искачи на првата позиција на британската листа на синглови и тоа само една недела откако дебитираше на третата позиција. Токму оваа трака денес ја имаме SUPERPLAY на Супер радио: Calvin Harris feat. Dua Lipa – „One Kiss“

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background