Armin van Buuren feat. James Newman – „Therapy“

Written by on May 8, 2018

Armin van Buuren, еден од најпознатите диџеи, продуценти и ремиксери на денешницата, се чини не застанува со издавањето хитови. Само оваа година објави две соработки. Првата со Conrad Sewell за „Sex, Love & Water“, втората со Shapov за темата „The Last Dancer “, а веќе ја објавува и неговата трета трака. Станува збор за соработка со човекот чие име е James Newman и токму оваа соработка оваа недела ја вртиме како хит на неделата на Супер радио: Armin van Buuren feat. James Newman – „Therapy“.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background