Chaka Khan – „Like Sugar“

Written by on July 23, 2018

По десетгодишна пауза на подимуот се враќа „кралицата на фанкот“ Chaka Khan и тоа со одличен сингл насловен како „Like Sugar“. Траката е соработка со Switch од Major Lazer, кој ја потпишува продукцијата, и е првиот сингл од нејзиниот нов албум (во најава). Оваа недела како Хит на неделата на Супер радио ја имаме токму оваа тема: Chaka Khan – „Like Sugar“.


Continue reading

Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background