Pink – „Secrets“

Written by on August 20, 2018

Beautiful Trauma е седмиот студиски албум на мегапопуларната Pink, кој беше издаден на 13-ти октомври минатата година. Албумот беше најавен на 10-ти август преку водечкиот сингл „What About Us“ и речиси една година подоцна траката „Secrets“ од овој албум добива видео запис кој на YouTube веќе има повеќе од 4 милиони прегледи. Таа е и темата која оваа недела ќе ја вртиме на Супер радио како хит на неделата: Pink – „Secrets“


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background