Camila Cabello – „She Loves Control“

Written by on August 29, 2018

Поранешниот
член на женската група Fifth Harmony – Camila
Cabello на почетокот на годинава го издаде
нејзиниот деби студиски албум насловен
едноставно како „Camila“. Уште со
објавувањето на водечкиот сингл „Crying
in the Club“, а потоа и со „Havana“ почна да
ги освојува високите позиции на топ
листите ширум светот. Сега на ред е
новиот сингл „She Loves Control“ и токму оваа
трака оваа недела на Супер радио ќе ја
вртиме како хит на неделата: Camila Cabello –
„She Loves Control“Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background