LSD ft. Sia, Labrinth, Diplo – „Thunderclouds“

Written by on September 4, 2018

LSD е група која е проект на британскиот музичар Labirinth, автралијанката Sia и американскиот продуцент Diplo. До сега имат објавено три синглови, првиот на почеткот на мај („Genius“), а вториот („Audio“) само една недела подоцна. На 9-ти август ја објавија траката „Thunderclouds“ и официјано потврдија дека септември е месецот кога ќе го издадат деби албумот на овој заеднички проект. Тоа е траката која денес на Супер радио ќе ја вртиме како SUPERPLAY: LSD ft. Sia, Labrinth, Diplo – „Thunderclouds“ .

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background