Ciara – „Dose“

Written by on October 17, 2018

По тригодишна пауза Ciara на голема врата се враќа на музичката сцена. На почетокот на годинава го издаде синглот „Level Up“, по што следуваше соработката со Tenko во „Freak Me“, а сега е актуелна со „Dose“. Во очекување на новото албумско остварување на Супер радио како SUPERPLAY денес ја имаме: Ciara – „Dose“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background