Logic feat. Wale & John Lindahl – „100 Miles and Running”

Written by on October 17, 2018

Американскиот рапер Logic 2017-тата ќе ја памети како година на успехот, затоа што неговиот трет студиски албум „Everybody“ дебитираше на првата позиција на официјалнта американска листа на најпродавани албуми, а стигна и до третото место на листата на најпродавани синглови со „1-800-273-8255″. Крајот на септември го објави четвртиот студиски албум „YSIV“ и токму од него на Супер како хит на неделата ја вртиме: Logic feat. Wale & John Lindahl – „100 Miles and Running”.


Continue reading

Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background