Chicago – „If You Leave Me Now“

Written by on October 24, 2018

– 1976 – Chicago гo имаат својот прв USA N#1 сингл сo „If You Leave Me Now“. Нa врвот сe 2 недели, a тоа e воедно нивниот 18 Top 40 хит.

– 1980 – Објавено e дека според Ginisovata книга на рекорди, ser Paul McCartney e човекот сo најмногу продадени копии на своите албуми.

– 1980 – Родена e R’N’B ѕвездата Monica.

– 1992 – Завршува 11 неделното владеење на Boys ll Men нa Billboard листата сo „End Of The Road“.

– 1996 – Ѕвезда на Hollywood Walk Of Fame добива Berry Gordy, основачот на Motown Records. Виновен e зa кариерите на имиња како Diana Ross, Smokey Robinson, Stevie Wonder и многу други.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Continue reading

Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background