Riton & Kah-Lo feat. Mr Eazi – „Catching Feelings“

Written by on October 24, 2018

Дека работите се секогаш подобри кога одат во пар доказ се Riton и Kah-Lo. Продуцентот и диџеј Riton и вокалистот Kah-Lo изминативе две години работат заедно и можат да се пофалат и со Греми номинација за „Rinse & Repeat“. Сега соработуваат со Mr. Eazi и тоа за одличната „Catching Feelings“. Таа е темата која денес на Супер радио ја вртиме како SUPERPLAY: Riton & Kah-Lo feat. Mr Eazi – „Catching Feelings“

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background