Klingande & Broken Back – „Wonders“

Written by on October 25, 2018

Cédric Steinmyller или на сцената познат како Klingande е француски диџеј и продуцент, познат по тоа што користи пијано и саксафон на своите траки. На почетокот на кариерата Klingande функционираше како дуо, а од 2015-тата Cédric продолжува сам. До сега нема ни еден студиски албум, ама затоа пак има синглови кои биле златни и платинески. Неговата нова тема е соработка со Broaken Back и таа е траката која денес на Супер радио ја имаме како SUPERPLAY: Klingande & Broken Back – „Wonders“

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background