Olly Murs ft. Snoop Dogg – Moves

Written by on October 30, 2018

Olly Murs за новата трака „Moves“ која е потпишана од Ed Sheeran и Steve Mac соработува со Snoop Dogg и е дел од саундтракот на филмот „Johnny English Strikes Again“. Olly Murs станува познат 2009-тата благодарение на британскиот X Factor и од тогаш има четири број 1 албуми на британската официјална листа на најпродавани албуми. Во исчекување на шестиот студиски албум „Moves“ е првата „понуда“ од него. Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја имаме: Olly Murs ft. Snoop Dogg – Moves.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background