Logic feat. Wale & John Lindahl – 100 Miles and Running

Written by on November 1, 2018

Sir Robert Bryson Hall II е полното име и презиме на американскиот рапер, пејач, композитор и продуцент кој на музичката сцена настапува под името Logic. Третиот студиски албум „Everybody“ кој го издаде мината година, беше првиот негов албум кој дебитираше на првата позиција на Billboard 200, а оваа година го имаше и првиот сингл кој се најде меѓу најдобрите 10 на официјалната американска листа на најпродавани синглови. Неговата соработка со Wale и John Lindahl денес ја вртиме како SUPERPLAY на Супер радио: Logic feat. Wale & John Lindahl – „100 Miles and Running”.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background