Little Mix ft. Nicki Minaj – Woman Like Me

Written by on November 2, 2018

Британската женска група Little Mix кои стануваат популарни благодарение на британската верзија на X Factor ги руши сопствените рекорди. Видеото од соработка со раперката Niki Minage насловена како „Woman Like Me“ за само една недела е прегледано повеќе од 24 милиони пати, а се најде и меѓу најпродаваните 5 синглови на официјаланта британска топ листа. Темата која е најава за нивниот следен (петти) студиски албум „LM5“ кој на пазарот ќе се најде по 16-ти ноември, денес на Супер радио ја вртиме како SUPERPLAY: Little Mix ft. Nicki Minaj – „Woman Like Me“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background