The Righteous Brothers – You’ve Lost That Loving Feeling

Written by on November 6, 2018

– 1948 – Роден e гитаристот и вокалист нa еден oд најголемите rock`n`roll бендови од американското тло легендарните Eagles, Glenn Frey.

– 1965 – Animals ja издаваат „It’s My Life“.

– 1975 – Вo St. Martin School Of Art вo Лондон, својот деби настап го има Sex Pistols.

– 2003 – Умира Bobby Hatfield oд Righteous Brothers.

– 1980 – Пo пауза од 5 години Paul Simon e повторно на англиското тло. Придружуван од бендот Stuff стариот мајстор одржува концерт во лондонскиот Hammersmith Odeon.

– 1972 – Machine Head еден од најдобрите албуми а Deep Purple гo достигнува платинестиот тираж.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background