Sia – I’m Still Here

Written by on November 6, 2018

Sia соработката со француската компанија за производство на аксесоари и облека за танц ја најавува онака како што најдобро знае – со песна. Во исто време со најавата дека ја започнува својата прва модна линија Sia објавува ново музичко парче насловено како „I’m Still Here“. Тоа е вториот сингл кој го издава оваа година после „Step by Step“, а кој не е дел од нејзиното последно албумско остварување („7“). Денес на Супер радио како SUPERPLAY ја имаме: Sia – „I’m Still Here“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background