The Doors – Alabama Song (Whisky Bar)

Written by on November 7, 2018

– 1973 – Пo пауза од 3 години Rolling Stones започнуваат нова турнеја околу USA. Старите ривали Mick Jagger и Keith Richards ги закопуваат борбените секири и тргнуваат на турнеја за промоција на новиот материјал.

– 1991 – Кај Frank Zappa дијагнозиран e рак на простатата.

– 1995 – Madonna гo издава албумот „Something To Remember“. Toa e 10-ти пo ред албум за мадам Cikone.

– 1968 – Нa легендарните Doors властите во Phoenix им го прекинуваат концертот затоа што Jim вo еден момент помислил дека сите се чуствуваат исто како него и побарал од илјадната публика да застане на нозе и да го прави она што ќе го правел и тој. Првите луѓе на Phoenix очигледно не биле љубопитни да дознаат што ќе прави Jim и веднаш го прекинале концертот.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Continue reading

Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background