Dua Lipa & BLACKPINK – Kiss and Make Up

Written by on November 13, 2018

Соработаката на Dua Lipa со К-Pop атракцијата BLACKPINK која се запишаа во историјата на официјаланта американска листа на синглови и албуми како бенд од Јужна Кореа што највисоко котирал на оваа листа, за само три недели на YouTube има повеќе од 47 милиoни прегледи. „Kiss and Make Up“ е одлична комбинација на електро поп и тропски музички линии и таа е темата која денес на Супер радио ја имаме како SUPERPLAY: Dua Lipa & BLACKPINK – „Kiss and Make Up“.

SuperPlay се емитува секој ден во: 06:00 / 07:00 / 08:00 / 10:00 / 12:00 / 14:00 / 15:00 / 17:00 / 18:00 / 19:00 и 23:00 часот.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Super Radio Ohrid

Current track
TITLE
ARTIST

Background